Pakker seg sammen i Düsseldorf

Utgave:
1
.
2008
10.01.08 10:43
Titusener av emballasjeinteresserte vil strømme til Tyskland siste uke i april under Interpack 2008.
Av Christian Dietrichson

Interpack-messen holdes hvert tredje år og er den desidert største i emballasjebransjen. Messen ble arrangert for første gang i 1958 og har således 50-årsjubilieum i 2008.


RFID ingen nyhet
De skuelystne får oppleve maskiner, emballasjematerialer samt emballerings- og prosessteknologi for blant annet mat og drikke, herunder også konditor- og bakervarer.
- Det blir ingen egen RFID-utstilling. Denne teknologien er nå så utbredt at den ikke er en tilstrekkelig nyhet lenger, sier Thomas Dohse, salgsansvarlig for Interpack.
Nano-teknologi, det vil si teknologi basert på de minste enhetene vitenskapen så langt har funnet, er i seg selv en nyhet, men er foreløpig såpass begrenset i utbredelse at heller ikke den får noen egen seksjon.
I 2005 klarte Messe Düsseldorf å lokke 177.000 besøkende til Interpack. 2650 utstillere okkuperte 163.000 kvadratmeter gulvareal. I god tradisjon forventer messeselskapet at årets utstillerantall vil overstige antallet forrige gang.
En spesialutstilling skal gjøre besøket ekstra spennende for publikum. "Innovationpark Packaging" vil presentere samarbeidet mellom emballasje- og næringsmiddelindustrien og hvordan dette får frem bedre emballasjeløsninger.


Krav om bekvemmelighet
En rekke sentrale trender vil prege Interpack 2008, ifølge Messe Düsseldorf.
- Bekvemmelighet er en megatrend som fortsetter å spre seg på grunn av sosiale og demografiske endringer, fremholder Thomas Dohse.
Økt produktdifferensiering, raske produktendringer og små produksjonsserier krever stadig høyere fleksibilitet hos produsentene. De omfattes også av stigende krav om sporing fra jord til bord.
- Emballasjebransjen påvirkes dessuten av handelens raske respons på endringer i etterspørselen.

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Tok ikke av på Rygge
På en strålende dag befant vi oss på Rygge i Østfold. En gjennomgående grei butikk, men heller ikke mer.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.