Slakter kjøttmangel
21.02.08 11:26
Det produseres for lite kjøtt i Norge. Det gjelder særlig storfekjøtt, men også sau og lam. NorgesGruppen er misfornøyd med situasjonen.
Av Christian Dietrichson
- Manglene er så betydelige at vi husker dem fra gang til gang. Dette er så omfattende at vi sitter igjen med misfornøyde kunder og kjøpmenn år etter år. Slike forhold kan ikke fortsette, fastslår konsernsjef Sverre Leiro.I 2007 ble det for lite kjøttvarer ved flere anledninger, særlig i perioder da markedet forventer at varetrykket er høyt.
Vil avvikle markedsreguleringen
NorgesGruppen ønsker en gjennomgang av hele markedsreguleringen for kjøtt.- Systemet bør opplagt gjennom en total fornyelse. Hensynet til markedet må veie tyngst. I dag er det bare importørene og Nortura som trives med systemet. Kjøttindustrien, primærleddet og kundene må være i ferd med å miste tålmodigheten, mener Leiro. Etter konsernsjefens syn må initiativet til en omlegging av varig verdi tas av Nortura og myndighetene selv.
- Vi tror ikke markedsreguleringen av kjøtt er av verdi for noen. Det ser vi ikke minst gjennom avreguleringen innen frukt og grønt samt egg og fjærkre. Den har gått smertefritt. I disse sektorene var markedsreguleringen omfattende. Tiden har imidlertid vist at den var overflødig.
- Ingen i de avregulerte sektorene vil skru klokken tilbake. Produsentene og varemottagerne har tilpasset seg en ny tid og konkurrerer på en ryddig måte.
Som første europeiske land har Sveits vedtatt å avvikle melkekvotesystemet. EU har signalisert at kvoteordningen for melk skal være en saga blott innen 2015.
- Dette er tiltak vi bør vurdere også i Norge. De vil få markedet for både melk og kjøtt til å fungere bedre.