Mer utenlandsk
i bladhylla

Utgave:
32
.
2008
02.10.08 10:38
- Hittil i år har Narvesen tatt inn 146 nye utenlandske titler, og det er mer enn i hele fjor.
Veksten i 2008 ser ut til å bli høyere enn på mange år, sier Nina Halvorsen, kategorisjef for lesestoff i Reitan Servicehandel.
Åtte av ti utenlandske blader som kjøpes i Norge, handles i en Narvesen-kiosk. Til sammen selger Narvesen om lag 1350 utenlandske bladtitler og rundt 400 norske.
- Men etterspørselen er ikke stor nok til at alle kioskene kan ha alle titlene i det vanlige vareutvalget. Snaut 100 av kioskene våre har mer enn 600 titler tilgjengelig, sier Nina Halvorsen.
Den største økningen i antall nye utenlandske titler så langt i år er innen gruppene dameblader, interiør- og livsstilmagasiner, bil og erotikk.

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.