Søkerrekord til Statoil



Utgave:
40
.
2008
04.12.08 13:19
Med en økning på 245 prosent søkere fra i fjor har Statoils rekrutteringskampanje vært en gedigen suksess denne høsten.
- Kampanjen "Race for Talents 08" har som mål å rekruttere jobbsøkere i ledige stillinger ved Statoils stasjoner, og å gjøre konsernet kjent som et godt sted å jobbe i, sier rekrutteringssjef Kari Anne G. Brattetaule i Statoil.
Kampanjen startet opp for første gang høsten 2007 og gikk den gang i åtte land.
- I år har kampanjen vært konsentrert om Norge, Sverige, Danmark og Russland, der vi har hatt størst behov for nye medarbeidere, forteller Brattetaule.


Rekord i søknader

I september 2007 fikk selskapet inn 1.156 søknader fordelt på åtte land. I av samme periode i år fikk Statoil inn hele 3.992 søknader.
- Vi fikk et utrolig utslag med en søknadsøkning på 245 prosent fra i fjor. Dette er vi selvsagt svært fornøyde med, sier rekrutteringssjefen.


Join Us

Besøkende på Statoil-stasjoner har blitt møtt av ansatte med t-skjorter med budskapet "Join Us" på brystet samt plakater med samme budskap.
- Det er mange potensielle arbeidstakere innom stasjonene våre og dette er en kreativ måte å møte dem på, sier Brattetaule.
I tillegg har selskapet hatt samme budskap på en rekke bannerannonser på ulike rekrutteringsportaler i Norge, Sverige og Danmark.
- På vår kampanjenettside statoiljobs.com fikk vi hele 86 millioner eksponeringer. Dette er en økning på hele fem millioner fra i fjor, forteller Brattetaule.


I åtte land

StatoilHydro driver 2.000 Statoil-merkede bensinstasjoner i Skandinavia samt omkring 100 helautomatiske utsalgssteder under 1-2-3-navnet. Selskapet har en ledende stilling i Skandinavia med en markedsandel på omkring 23 prosent. StatoilHydro driver også bensinstasjoner i Polen, Russland, Estland, Litauen og Latvia.

.

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.