Ringnes Pils blir rød

Utgave:
22
.
2009
11.06.09 12:29
Ringnes har gjennomført en kraftig redesign av pilsen sin. Boksen går fra gull til rødt.
Av Stian Vasvik


Det er ikke hverdagskost å gi en bestselger helt nytt utseende. Ringnes Pils på halvliters boks er per dato Norges største øl - og derfor er det ikke mindre enn oppsiktsvekkende at man nå ikke bare justerer designet, men gir boksen en helt ny farge.


Viktige verdier

I disse dager er de første boksene med det nye designet på plass i butikk.
Bakgrunnen for det røde hamskiftet er at Ringnes opp gjennom årene har hatt ulike uttrykk, men rødfargen går igjen hele veien.
- Vi gjør to ting samtidig; oppgraderer designet og henter opp igjen bryggeritradisjoner og bryggeristolthteten. Historie, tradisjon og lokal forankring er viktige verdier for oss, sier marketingdirektør i Ringnes, Johnny Ottesen, til Dagligvarehandelen.

Flott i butikk

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.