La opplevelsen erstatte pris!

Utgave:
22
.
2009
11.06.09 12:29
Hva kom først, handlemønsteret eller butikkstrukturen? Vanskelig å si, men det som er helt sikkert er at vi i Norge skiller oss totalt ut fra resten av Europa hva dagligvarer angår.
Vi har flest butikker pr innbygger, handler oftest og er ekstremt prisbevisst. Min påstand er derfor at vi sannsynligvis også er de kjedeligste kundene.
Mens folk i store deler av Europa sniker seg ut på kveldstid for ikke å bli sett når de handler lavpris, er det nærmest trendy å handle billig i Norge. Derfor utgjør da også lavpris over femti prosent av det totale markedet her til lands.
Ettersom jeg er relativt fersk i bransjen trenger jeg ikke tenke lenger enn snaut to år tilbake for å minnes tiden som utenforstående. På den tiden var det kun fargen som ga meg et hint om hvilken lavprisbutikk jeg sto i. Alt det andre var tilnærmet identisk - og absolutt like kjedelig og like lite innbydende. For syns skyld kan jeg legge til at jeg heller ikke så forskjell på en ICA Maxi, Meny eller Mega, men de hadde i det minste noe å friste med.
Nå, med begge beina godt plantet i bransjen, er inntrykket det samme. Den eneste forskjellen er at jeg nå klarer å skille, selv om jeg bare handler hos én av kjedene..
Det er med vantro jeg ser at den største, og kanskje kjedeligste, konkurrenten på lavpris er i ferd med å ta av, mens andre er i ferd med å konvertere butikker fra supermarkeder til enda flere lavprisbutikker. Når skal opplevelse erstatte pris? Når skal vi nordmenn ta til fornuft å unne oss mer fra det området som kanskje er viktigst her i livet - mat.
Det er ingen hemmelighet at kjeden jeg jobber for har gjort mange feil i årenes løp, for det syns i regnskapet. Og kanskje gjør vi feil denne gangen også. Når vi gjennom det nye Rimi-konseptet satser hardere på opplevelse enn på pris og når vi gjennom gourmetbutikken på Aker brygge og nye Maxi-butikker prøver å skille oss ut i et marked som kanskje er så inngrodd og kjedelig fordi det er slik vi nordmenn vil ha det.
Uansett mener jeg det er verdt forsøket, selv om det kanskje er briste eller bære for den etter hvert minste av de fire største kjedene. For det er på høy tid noen virkelig prøver å erstatte jaget etter laveste pris med søken etter den beste opplevelsen, slik at VG-testen etter hvert går fra pris til å omhandle kvalitet og utvalg. Det er på tide medlemmene i et av verdens rikeste samfunn løfter blikket bort fra prislappen og lar seg friste av bugnende ferskvaredisker og eksotiske frukter.
Hvorfor ikke gjøre det nå, siden finanskrisen likevel skremmer mange til å gå i butikken og ikke på restaurant. La oss gjøre det før alle Meny-butikkene er blitt grønne og tomme for delikatesser og før de eneste store dagligvarebutikkene som er igjen er gamle Lidl-lokaler fylt med varer fra Rema 1000!


Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.