Manglet Pepsi og vann

Utgave:
24
.
2009
06.08.09 12:42
Flere kjøpmenn har i sommer meldt om at de har vært utsolgt på Pepsi Max og Blå Farris.
Av Stian Vasvik



Til Dagligvarehandelen forteller PR-ansvarlig Bjørn Thorvaldsen i Ringnes at selskapet har hatt noen produksjonsutfordringer på disse produktene i sommer.
- Vi har hatt god prognose-planlegging på alle våre produkter, men noen ganger dukker det opp noen utfordringer i produksjonen, samt at godværet i slutten av juni og begynnelsen av juli førte til et fantastisk salg av disse to halvliter-variantene i denne perioden. Salget var så enormt godt at dette førte til en midlertidig utsolgtsituasjon for en kort periode. Per dags dato er vi nå leveringsdyktige på begge disse variantene igjen.
Thorvaldsen bekrefter at Ringnes er veldig opptatt av sommersesongen.
- 35 prosent av alt øl vi selger i løpet av et helt år i dagligvare selges i denne perioden. Internt i Ringnes oppfordrer vi alle til å ringe servicesenteret vårt hvis man opplever at det er tomt for våre i produkter i ulike kjøleskap i butikk i sommer, sier Thorvaldsen.

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.