Jublende NM-vinnere
10.09.09 11:39
Jubelen sto i taket da det ble klart hvem som stakk av med de øverste plassene under Norgesmesterskapet i Kjøttfag i Ålesund.
Av Odd Gunnar Nordengen
3. plassen gikk til Irene Juvet som til daglig jobber ved Meny Seljord. Alexander Høe hos Jacobs på Holtet tok sølvplassen, mens Rita Karin Hodneland (36) kunne hoppe opp på det øverste trinnet på seierpallen. Rita jobber ved Meny Fosnavåg, hvilket betyr at årets NM-finale endte med hjemmeseier.
Hardt arbeid
Juryen kunne opplyse at kvaliteten på årets deltakere, aldri har vært høyere. Flere av kandidatene fikk full poengscore på en rekke av rettene de laget. Det er sjelden at dommerne bruker den helt øverste delen på skalaen, men det skjedde ofte i år.
Flere av finalistene har trent 1.000 timer det siste året. - Men det har vært morsomt hele veien, smiler Rita Karin Hodneland. Hun berømmer kjeden for den satsingen de gjør innenfor ferskvareutdanningen.