Når pucken pusher pulsen

Utgave:
6
.
2010
15.02.10 09:40
Tønsberg er i ishockeyfeber. Også pulsen til stormarkedssjef Henning Skjelbred på ICA Maxi slår merkbart høyere når Tønsberg Vikings entrer isen.
Av Stian Vasvik

I skrivende stund ligger Tønsberg Vikings på sjetteplass i 1. divisjon. Det er intet mindre enn oppsiktsvekkende, ettersom klubben rykket opp foran denne sesongen.
- Målet før sesongen var 8. plass. Det klarer vi lekende lett. Vi vil gjerne bli nummer fire, da spiller vi kvalik om Eliteserien. Vi har ingen målsetting om å rykke opp - verken i år eller neste år. I sesongen 2011/12 bør vi imidlertid klare det.


To-sidig

Stormarkedssjefen gir uttrykk for at han er kjempestolt av hva guttene har fått til og det miljøet som er bygget opp rundt klubben.
Som den største og viktigste sponsoren til Tønsberg Vikings, lever og ånder Henning Skjelbred for gutta på glattisen. Han sitter også i markedsrådet.
- Samarbeidet er to-sidig. Ishockeygutta hjelper til under varetelling, og pakker varer for kundene ved høytider som jul og påske. Hockeylaget får mange spaltemeter i lokale media, noe som også kommer butikken til gode.
I følge stormarkedssjefen er klubben veldig inkluderende. Skjelbred tas med på råd både når det gjelder sportslige og økonomiske spørsmål.
- Klubben kjennetegnes av en sunn økonomi, og jeg dras gjerne inn for å holde igjen på overforbruket. Hittil har jeg ikke blitt tatt for høy kølle, smiler Skjelbred.


Ansatte på kamp

På hjemmekampene tropper det opp i snitt 400 tilskuere, ikke få av dem er ansatte hos Skjeldbred.
- Vi er alle bitt av hockeyfeberen, beretter han, og fortsetter:
- Selv på bortekamper reiser en stor gjeng med spillerne, gjerne et sted mellom 100 og 150 ishockeygale. Det gjør at vi ofte er i flertall på tribunen, selv da vi spilte i Trondheim var det slik.
Junioravdelingen til Tønsberg og Omegn Ishockeyklubb får hver helg selge vafler i lokalene til ICA Maxi. Butikken holder vaffelrøren, mens ungdommene steker. Aksjonen har blitt en betydelig inntektskilde for rekrutteringsarbeidet: Hver måned kommer det inn mellom 8.000 og 10.000 kroner fra vaffelsalget.
- Det er viktig å støtte opp om idrett i lokalmiljøet. Ishockeygutta er dessuten veldig koselige, de er veldig opptatt av å ta vare på Maxi og handler det de trenger her. Samarbeidet går begge veier, og da er det bare morsomt å kunne tre støttende til.



Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig

LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Lite imponerende arvtager
Sist vi var i lokalene, for syv år siden, var det en sliten Coop Mega vi besøkte. Nå hadde de blåhvite bestemt at det skulle lavpris inn der, uten at det bedret vårt inntrykk.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.