- Viktig med samarbeid
01.03.10 14:08
- Uten skikkelig oppfølging vil nye produkter drukne i den store mengden.
Av Odd Gunnar Nordengen
Det sier kjøpmann Ove Forstrønen. Han driver Rema 1000 Sartorparken i Fjell kommune utenfor Bergen og er lidenskapelig opptatt et tett og godt samarbeid med industrien.
Oppfølging
Industrien kan komme med så mange og gode nyheter de bare vil, men de vil forbli en hemmelighet hvis de ikke selv trør til ute i butikkene, mener kjøpmannen. Og med trø til mener han jevnlig oppfølging av hyllene, bygging av kampanjetorg, demonstrasjoner og aktiviteter ellers som gir produktene oppmerksomhet.
Eksponeringer
Rema 1000 Sartorparken er en de store Toro-kundene innenfor ferdigmikssegmentet og Forstrønen gir produsenten en betydelig del av æren for at salget går så bra. - Gjennom gode og velholdte eksponeringer bidrar de til gi å kundene en handleopplevelse, noe som er avgjørende for salget. Dermed faller det naturlig å utvikle et nært samarbeide, noe som i praksis blant annet betyr store og godt synlige torg, sier Forstrønen.