Coop Obs! Sartor vinner av "Årets Hypermarked 2009"

Coop Obs! Sartor vinner av "Årets Hypermarked 2009"

18.02.10 07:12
- Jeg er stolt av alle mine medarbeidere som har vært med å gjøre vårt hypermarked til kjedens beste i 2009, sier hypermarkedsjef Gjertrud Botnen Aalmo i Coop Obs! Hypermarked Sartor, som eies av Coop Hordaland. 
Kåringen av Årets Hypermarked fant sted under Coop Obs! sin hypermarkedssamling i Oslo.
- Coop Obs! Hypermarked Sartor har vist godt butikkarbeid over flere år, og kan være stolte av det arbeidet de har lagt ned. Hypermarkedet har levert jevnt gode prestasjoner innen alle kriteriene som er satt til årets butikk, og det er grunnen til at de gikk seirende ut av en svært jevn konkurranse, sier kjededisponent Knut Wellerop i Coop Norge Handel AS.
Hypermarkedene ble blant annet målt på størst vekst i omsetning, utvikling i bruttofortjeneste og omsetning per arbeidet time.
- Frukt og grønt har vært en stor satsning i 2009 for kjeden, og vi har derfor også lagt vekt på hvor stor andel av omsetningen butikken har på frukt og grønt. I tillegg er resultatet i Coops Kundeundersøkelse og resultatene i Klar for Kunde vektlagt, sier Wellerop.
Gjertrud Botnen Aalmo tror at en av grunnene til at de har levert så gode resultater er at de har jobbet systematisk over flere år med opplæring og kompetanseheving på sine ansatte.
- Medarbeidere som har god kunnskap får også selvtillit i jobben, som igjen gir medarbeidere som trives på arbeidsplassen. Vi har dyktige folk og et godt arbeidsmiljø. Det tror jeg er en viktig kilde til suksess, i tillegg til at vi selvsagt har fokus på å selge, sier Gjertrud, som har en årlig omsetning i hypermarkedet på cirka 300 millioner kroner.
Nummer to ble Coop Obs! Hypermarked Ålesund, mens Coop Obs! Hypermarked Lagunen ble nummer tre som Årets Hypermarked 2009.

Dagligvarehandelen - Jobb og karriereStilling ledig




Konferanser og messer
Her bringer vi en oversikt over aktuelle konferanser og messer i inn- og utland. Send oss gjerne tips om messer som bør være med i oversikten.
Norge
6.-8. mars
North Atlantic Seafood Conference
6.-7. mars
Butikkleverandør 2012
Exporama-senteret Hellerudsletta
Les mer her
21. mars
Bransjefrokost Dagligvare
Utland
8.-10. februar
Freshconex
International Trade Fair for Fresh Produce Convenience
www .freshconex.de
15.-18. februar
BioFach
Nürnberg, Tyskland
www .biofach.com
22.-23. februar
PLMA`s Roundtable
Barcelona
Les mer her
25.-28. februar
Sapore Tasting Experience
Tastes, Rites and Trends
Rimini Fiera Italy
Les mer her
28. februar - 1. mars
EuroCIS
Trade Fair for Retail Technology
www .eurocis.com
3.-7. mars
Europain+SuccessFood
Paris, Frankrike
http://europain.com/
6.-9. mars
Foodex Japan
26.-29. mars
Alimentaria 2012
The International Food and Drink Exhibition
Barcelona, Spania
Les mer her
27.-30. mars
Anuga Food Tech
Köln, Tyskland
www .anugafoodtech.de
1.-2. april
Natural & Organic Products Europe 2012
Grand Hall, Olympia, London
Les mer her
30. april - 3. mai
FMI 2012
The Food Retail Show, Dallas
www .fmi2012.com
26.-28. juni
Food ingredients Asia China
Health & Natural ingredients and China
Les mer her
23.-25. september
Inter cool
Düsseldorf
Les mer her
23.-25. september
Inter mopro
Düsseldorf
Les mer her
23.-25. september
Inter meat
Düsseldorf
Les mer her
25.-27. oktober 2012
Triestespresso expo
Trieste Italy
www .triestespresso.it
4.-6. november
C-Shop Cologne
Köln, Tyskland
www .cshopcologne.de
The Consumer
Goods Forum


www.theconsumergoodsforum.com

The Consumer Goods Forum er blant de mest sentrale "know-how- leverandørene" i bransjen, og arrangerer en rekke kurs og konferanser verden over..
15.-17. februar
The Global Food Safety Conference
Orlando
Les mer her
20.-22. juni
The Global Summit
Istanbul
Se program her
14.-16. oktober
The Future Leaders Congress
Roma, Italia
Les mer her
LEDIGE STILLINGER
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Tok ikke av på Rygge
På en strålende dag befant vi oss på Rygge i Østfold. En gjennomgående grei butikk, men heller ikke mer.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.
Hvem er hvem
Hvem er hvem gir en oversikt over hovedkontorer og kjeder i de sentrale grupperingene i dagligvare detalj i Norge og Norden, samt de viktigste aktørene i kiosk, - bensin og servicemarkedet.