bringeb__r_001.PNG

Etterlyser flere bringebær-produsenter

02.08.12 07:12
Bringebæret øker voldsomt i popularitet. På ti år har etterspørselen i norske butikker blitt 125 ganger høyere.
Ingen matvarer øker så mye i popularitet som bringebær. For ti år siden leverte Bama åtte tonn norske bringebær til norske butikker. I sommer går det ut 1000 tonn, skriver Landbruks- og matdepartementet.
De melder at tilgangen på bærene har blitt større, likevel har de problemer med å etterkomme etterspørselen. Frukt- og grønngrossisten etterlyser derfor flere produsenter.
- Det norske bringebæreventyret er en suksesshistorie som viser hvor langt vi kan komme når næring og forskning spiller på lag, sier landbruks- og matminister Trygve Slagsvold Vedum i en pressemelding.

Konferanser og messer

Her bringer vi en oversikt over aktuelle konferanser og messer i inn- og utland. Send oss gjerne tips om messer som bør være med i oversikten.

Norge
24. - 27. juli
Gladmat 2013 i Stavanger
21. - 25. august
Den Norske Matfestival i Ålesund
Program kommer snart
22. august
Dagligvaredagen i Ålesund
Program kommer snart
6. - 8.september
Bergen Matfestival 2013
13.-14. september
Matstreif i Oslo
18. september
Handelskonferansen 2013
6. november
Virke-konferansen
Utland
18.-20. september
Africa's International food and drink event
Sandton Convention Centre
Johannesburg Sør-Afrika
Les mer her
5.-9. oktober
Anuga
20-21. oktober
Nordic Organic Food Fair
24.-26. november
Sial 2013
Abu Dhabi UAE
Les mer her
The Consumer
Goods Forum


www.theconsumergoodsforum.com

The Consumer Goods Forum er blant de mest sentrale "know-how- leverandørene" i bransjen, og arrangerer en rekke kurs og konferanser verden over..
12.-14. juni 2013
Global Summit
20.-22. oktober
The Future Leaders Congress
Montreal Canada
www .tcgfflp.com
6.-8. november
The Operationel Excellence Conference
London
Les mer her
NYHETSBREV

SISTE UTGAVE
Butikkrunden
Et evigvarende rot
Det som skulle bli en hyggelig kveld hos Spar Simensbråten, ble heller en runde hvor fokuset lå på alt rotet butikken var belemret med.
Dagligvarefasiten
Har du full oversikt over kjedenes andeler av totalmarkedet?
Vet du hvor de forskjellige kjedene hører hjemme?
Kjenner du utsalgsstedet navn, beliggenhet, størrelse og kjedetilknytning?.