Nyheter

23 millioner kroner i spill

TIPPETOPP: Spill Spilleansvarlig li Gunhild StStrand d ii ki kiosken k til Coop Ob Obs Lade d er en av landets b beste t sell--gere av spill pill ffor Norsk k Tipping. I fj fjor omsatte tt kiosken for over 23 23 millioner k kroner ffor drømmefab abrikken ikk på på Hamar.

Publisert Sist oppdatert

På bestselgerlisten til til Norskk Tippi Tipping g ligger kiosken till Coop p Obs b Lade d i i Trondheim på and ndreplass pl ,, med d et t 2007-salg på kronner 23 23 057 057 182 182! ! Bare Tippebodenn Oasen ii Ber--gen solgte bedre.

Kiosken liggeer strate t t --gisk til, like ved inngan g --gen til kjøpesenteret t t City Lade. Denn ene veggen er nesten d dekk--ket av diplomer som forteller om sttore gevinster fra Noorsk k Tipping. I .or soom--mer vant en av kun--dene 8,4 millioner kroner i Lotto

Gode på mersallg

Langs disken stå tår det tre spilletermi mi--naler med onlineforbindelse til il Hamar. Kiosken n selger også Riks--toto, men det er Norsk Tipping som bidrar med de store tallene.

- Vi selger mye for Norsk Tipping, men det kommer ikke selv

av seg . Vi er flinke til mersalg, og spør alltid om det skal være noe mer. Vi har også sydd sammen egne spillepakker til 200 kroner som selger godt. Det er en miks av flere spill, og det er en fin måte å få solgt inn nye spill på. Det er bare kjempeartig, sier Gunhild Strand til Handelsbladet FK.

Hun har nesten ikke tid til å ta

en pratepause, for det er kunder ved seg alle tre terminalene.

- Vi bruker nok et par årsverk på spill, sier Strand.

Veldig Keno

«Hvor Keno føler du deg i dag», står det på t-skjortene til de kioskansatte.

- Jo takk, jeg føler meg veldig Keno. Hele tiden, legger storselgeren til med et smil.

- Det er et spesielt spill som er vanskelig å forklare for kunden. Men når det først sitter, så er det spennende. Vi har kunder som kommer hit og kjøper Keno hver dag, sier Gunhild Strand.

- Hvilket spill selger dere mest av?

- Lotto, det er en suveren vinner. 85 prosent av omsetningen vår til Norsk Tipping er såkalte lykkespill, sier Strand. Hun har vært ansvarlig for spill i 13 år. Men selv er hun ingen storspiller.

- Jeg spiller ikke mye, men det hender jeg slår til. Men jeg har aldri vunnet mye, sier hun før hun selger tre Lotto-rekker til 120 kroner. Og frister med en

i

Joker-rekke samme slengen. Coop Obs Lade fikk i .or cirka 1,7 millioner kroner i provisjon fra Norsk Tipping som takk for jobben. På den andre siden av byen ligger Coop Obs City Syd. Spillekiosken der er .erde størst i landet med et 2007 salg på nesten 17,7 millioner kroner. Konkurransen er merkbar fra en annen kommisjonær på kjøpesenteret.

Også Reitan Servicehandel selger godt for Norsk Tipping, og har tre butikker på ti på topp-listen. De tre beste Narvesen-kioskene solgte i .or spill for til sammen drøye 47 millioner kroner.

Powered by Labrador CMS