Nyheter

4 kremmere

- Kaste ut automater av butikken?

Publisert Sist oppdatert

- Jeg har to, og dem vil jeg ikke ta bort selv om kommunen ber om det. Jeg synes folk må lære seg å stoppe når de går over grensen. Det er akkurat som tipping. Spiller du, har du penger til overs. Hvis noen går over grensen, hjelper det ikke å ta ut maskinene - da går de over til internett istedet.

Nader Jevan, Narvesen Markens gate

35, Kristiansand

- Vi har ikke automater. Jeg synes ikke det er noe ok å ha det. Folk skal få gå på butikken og handle uten å bli fristet - der er jeg enig med ordføreren. Jeg hadde automater tidligere, men fjernet dem.

Anne Grete Nerbøvik,

Spar Aukra

- Det er jeg glad for at vi ikke har. På den annen side må jo alt styres med måte, og det er alltid dem som i utgangspunktet har litt problemer med sånne ting. Jeg hadde likevel aldri tatt inn automater nå. Jeg har ikke lyst til å være med og fremme problemer hos folk.

Trude Malm,

Esso Setermoen, Bardu

- Vi åpnet igjen 6. april etter brann, og etter det har vi ikke tatt inn automater. Det var noen kroner i det, men jeg synes personlig at det er umoralsk. Pluss at det dro så mye ugagn, innbrudd og hærverk og ble en samlingsplass for barn og ungdommer om kvelden.

Jon Mathisen,

Coop Mega Gressvik,

Fredrikstad

Powered by Labrador CMS