Nyheter

4 kremmere

Hvem vinner lettcolakrigen?

Publisert Sist oppdatert

- Jeg tror nok fortsatt på Pepsi Max. Den er så innarbeidet blant folk, og har befestet sin posisjon godt. Vi selger jo en del Zero, men det har ikke tatt helt av. Det synes som Zero heller spiser fra Cola Light-salget enn fra Pepsi Max, for det går fortsatt mye Pepsi Max hos oss.

Anne Merethe Sandøy,

Ica Nær Aukra

- Det må bli Pepsi Max. Jeg tror nok Coca-Cola bommer litt på hvem det er som faktisk handler. De retter seg mot unge menn med Zero, men det er en overvekt av kvinner som handler. Vi solgte mye Zero til å begynne med, men det har ikke akkurat vært noen eksplosjon, og halvannenlitersflasker har ikke slått an, mens vi på Pepsi Max selger masse.

Jan-Erik Kirkøen, Rema 1000 Dreggen, Bergen

- Hvis vi tar utgangspunkt i våre salgstall, så ligger Pepsi Max best an på storflasker, mens Zero nok er blitt større på halvlitersflasker. Det virker som Zero har slått gått an hos ungdommen.

Ketil Floer, Spar Honningsvåg, Nordkapp

- Det er kanskje litt tidlig å si, men det ser ikke ut som Zero har fått det helt store fotfestet. Pepsi Max holder stand, og er stabilt i salg fortsatt. Jeg hadde nok trodd at Zero skulle selge mer.

Njål Nyløkken, Coop Mega Dombås, Dovre

Powered by Labrador CMS