Nyheter

4 KREMMERE

Greit at forhandlerne blir færre?

Publisert Sist oppdatert

Marked i endring

Hans Anders Myklevoll

Åsby Bilistsenter (Shell), Harstad - Det er trist at de forhandlerdrevne stasjonene, som mange ble drevet på gamlemåten, blir borte, men det er nok lite man kan gjøre noe med. Det er markedet som endrer seg, og det er vel den veien utviklingen går

Trasig

Siv Ressem

YX Beitstad - Det er trasig for bransjen at det er sånn. Man får ikke den bredden på bensinstasjonene lenger. De gamle konseptene blir borte, det blir snevrere og snevrere med mer fastfood og lite bilrelatert virksomhet.

Går gale veien

Vigdis Nilsen

Kleppestø Servicesenter (Esso) - Jeg syns det går gale veien. Og jeg syns ikke noe om at Esso tar over flere og flere stasjoner selv. Vi som eier stasjonen selv slipper heldigvis å være redde for det.

Ansatt og fornøyd

Geir Sørmoen

Statoil Gardermoen - Det kommer alltid til å falle fra stasjoner, det kommer an på utviklingen i markedet. Men jeg synes det bør være en overvekt av forhandlerdrevne stasjoner som det er i tStatoil. Statoil har signalisert at de ønsker å holde samme nivå på antall forhandlere, og det synes jeg er bra. Men jeg ser fordelen med å ha noen selskapsdrevne stasjoner også, som blant annet kan utvikle og teste nye konsepter.

Powered by Labrador CMS