Nyheter

Advarer mot bleiekrigen

Kommunikasjonsdirektør Bjørn Takle Friis i Ica frykter at kjøpmenn får problemer og at butikker må stenge dørene hvis bleiekrigen blir langvarig. Han er imidlertid ikke bekymret for egne kjøpmenn i Ica.

Publisert Sist oppdatert

– Vi har garantert at kjøpmennene våre opprettholder sin bruttofortjeneste på butikken, sier Takle Friis til Stavanger Aftenblad. Rimi og Ica-nærkjøpmenn blir altså kompensert når de selger bleier med tap.

– Vi synes det holder på å ta av og lurer på om myndighetene burde grepet inn. Priskrigen går ut over én gruppe, kjøpmenn, men ingen er tjent med at butikker går konkurs, sier Takle Friis.

Han mener Ica ikke hadde annet valg enn å være med på prisraset på bleier, men han er usikker på hvor lenge kjøpmenn i andre kjeder vil gå med på at de hver dag taper store penger, skriver avisen.

Powered by Labrador CMS