Nyheter

Aldri vært bedre melk

Norsk kumelk har aldri hatt høyere kvalitet. Nesten 95 prosent av all kumelken som ble levert inn til Tine i 2012 kvalifiserte til betegnelsen «elitemelk». Det er den høyeste andelen noensinne.

Publisert Sist oppdatert

I fjor ble det levert 1,453 milliarder liter kumelk til Tine fra omkring 10.000 gårder over hele landet.

– Kvalitet, mattrygghet og kjennskap til opprinnelse er stadig viktigere for forbrukerne. Det at flere melkebønder leverer råvare av ypperste kvalitet er viktig. Det betyr at Tine har de beste forutsetninger for å tilby meierimerkevarer av beste kvalitet, sier konsernsjef Hanne Refsholt.

I kveld skal årets Sølvtine-mottakere hedres. Melkeprodusentene som mottar Sølvtine har levert feilfri, frisk og trygg melk sammenhengende i 15 år.

Powered by Labrador CMS