Nyheter

Bedre fra Aass og Sylte

Aass Bryggeri i Drammen omsatte i fjor for 695 millioner kroner, en vekst på 0,3 prosent. Og på resultatsiden er det en betydelig forbedring.

Publisert Sist oppdatert

Driftsoverskuddet økte fra 3,4 til 24,2 millioner kroner, og før skatt satt det familieeide bryggeriet igjen med et overskudd på 25,4 millioner kroner. Det er opp fra 5,2 millioner kroner året før.

– Markedet er krevende, men vi har ikke tenkt å gi oss, og fortsetter arbeidet med å bli landsdekkende, sier adm. direktør Terje Aass til Dagens Næringsliv.

I Molde holder Oskar Sylte Mineralvannsfabrikk posisjonen, blant annet med de lokale spesialitetene ananasbrus og pærebrus. I fjor omsatte bryggeriet for 354 millioner kroner, en vekst på 1,1 prosent. Ifølge Dagens Næringsliv økte driftsresultatet fra 15,5 til 21,5 millioner kroner, og før skatt satt Sylte igjen med et overskudd på 20,9 millioner kroner. Det er opp fra 16,5 millioner kroner året før. Øl og vann har gått ned, og mineralvann har økt i Møre og Romsdal, hjemmemarkedet til Sylte Mineralvannsfabrikk.

– Vi bryr oss ikke så mye om tall, og selger i det markedet vi har, sier daglig leder Oskar Sylte jr. til Dagens Næringsliv.

Mineralvannsfabrikken eies av Ringnes og familien Sylte i Molde.

Powered by Labrador CMS