Nyheter

Bedre og billigere middag på Bunnpris

Bunnpris har lansert en ny vri på sitt «Billig middag hver dag»-konsept. Flere valg, kun ferskvarer og produkter i porsjonsstørrelser skal ta middagssalget til nye høyder.

Publisert Sist oppdatert

– Uten markedsføring har produktene nærmest rast ut av butikkene, sier Christian Lykke til Handelsbladet. Det nye middagstilbudet ble lansert i midten av februar, og skal passe alle Bunnpris-butikker, uavhengig av størrelse og kundesegment. Kjeden turte ikke kjøre i gang med markedsføringen før produktene var godt etablert i butikk. De har opplevd både fabrikkbrann og trailer-krasj i forbindelse med lansering tidligere. – Bakgrunnen var at vi ønsket å gå ned på størrelsen på middagstilbudene våre. Vi ser spesielt i studentområder at det er populært å få en hovedingrediens til middag for 15 kroner. Det er jo rimelig, sier Christian Lykke fornøyd. Dessuten er middagsproduktene bedre og ferskere enn noen gang. – Få matcher fersk laks til 15 kroner for 200 gram. Nå er dessuten alle variantene ferskpakket, det var det ikke nødvendigvis før, sier Lykke.

{{image:2}}Det er tre produkter å velge mellom på hverdagene, og tre i helgene: Grillet kyllinglår, laksefilet og ytrefilet av svin mandag til torsdag og flatbiff fra storfe, kyllingfilet eller 230 gram kjøttdeig i helgene. – Det er veldig bra produkter til bra pris, så det er nesten skummelt at vi nå har begynt å markedsføre dem. Men vi å jo ha råd til å selge det også. Så håper vi kundene tar med seg noe annet når de først er innom, sier Christian Lykke. Middags-råvarene er tilpasset norske handlevaner. – De er tilpasset det folk faktisk gjør, nemlig å handle ofte og lite. Jeg tror også det fører til mindre svinn, sier han.

Powered by Labrador CMS