Nyheter
Best i Ica
HELLERUDSLETTA: Ica har gjennom kundeundersøkelser kåret sine beste kjedebutikker. Ica Nær Nordsmøla, Ica Supermarked Nardo og Ica Maxi Porsgrunn vant i år Gullkompasset.
I år var det butikkene med størst forbedring fra fjoråret som gikk av med seieren i Icas interne butikkåring, som er basert på kundeundersøkelser. - Målet er å heve laveste nivå på butikkene våre, sier Trond Kongrød til Handelsbladet FK.
NARDO
En tydelig stolt Valter Paulsen tok i mot Gullkompasset for Ica Supermarked Nardo, foran 600 Ica-kjøpmenn på kjedesamling på Hellerudsletta. - Dette er en hyllest til alle mine 40 medarbeidere, jubler Paulsen.
- Vi har et kjempebra team og et kjempebra arbeidsmiljø. Mine kolleger er engasjerte og motiverte og gir god service til våre kunder, legger han til, men understreker at de ikke er fornøyde ennå og mener det alltid er rom for forbedring.
Kjedesjef Rino Segerblad fremhever at Paulsen selv tilbringer masse tid ute i butikken og setter strenge krav til seg selv. - Ved å gi sine medarbeidere ansvar er han med på å få motiverte kolleger og et godt butikkmiljø, sier Segerblad.
NORDSMØLA
Beste nærbutikk ble Ica Nær Nordsmøla i Møre og Romsdal. - Butikken ligger på ei øy med snaue 2 200 innbyggere, og har ikke mindre enn seks konkurrenter, forteller kjedesjef Robin Bjerkhaug.
Butikksjef Arild Sætran beskrives som svært kundeorientert og alltid imøtekommende. - Dette har kundene satt stor pris på, de sier at det alltid er en hyggelig betjening i butikken, sier kjedesjefen.
Butikken har også hatt kjempegod salgsutvikling siden den utvidet tidligere i år. Snittsalget har økt med 15 kroner. - Vi er veldig opptatt av å ha et godt vareutvalg, og vi er opptatt av å skaffe kundene det de vil ha. Vi kjenner kundene våre godt, takket være gode og stabile ansatte, sier Sætran, som har drevet butikken siden 1993.
PORSGRUNN
I stormarked-klassen var konkurransen tøff, med Ica Maxi Skårer, Ica Maxi Moss og Ica Maxi Porsgrunn blant finalistene. Sistnevnte gikk av med seieren. - Butikken, som ligger midt i Meny-land, er alltid velholdt og har godt varetrykk, forteller kjedesjef Dag Halvorsen.
Stormarkedet er Telemarks største dagligvarebutikk og har den største brødandelen i hele Maxi-kjeden. Stormarkedssjef Thomas Holen har som motto «Ha det moro med brød og sirkus hver dag».
- Dette var fryktelig moro og jeg er veldig stolt. Jeg tror kundene liker butikken vår fordi vi har det ryddig og ordentlig pluss at vi har et godt arbeidsmiljø i butikken, sier Holen.
Frukt-og grøntleder Bjørn Gunnar Darre mottok prisen for Ica Maxi Porsgrunn: - Vi har lagt inn gode arbeidsrutiner og fulgt standarden. Det er nok grunnen til at vi står her i dag, sier han.