Nyheter

Bestselgere i butikken

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

15 på topp: Nå i juni lanserer Bladcentralen det nye bokkonseptet sitt, Månedens Bestselgere.

Det inneholder bestselgende pocketbøker og nyheter fra kjente forfattere som Lars Saabye Christensen, Karin Fossum, Ingvar Ambjørnsen, Roy Jacobsen, Vigdis Hjorth, Gert Nygårdshaug, Ken Follett, Wilbur Smith, Marian Keyes, John Grisham og Robert Ludlum. I tillegg kommer et utvalg barnebøker, for eksempel om Mummitrollet, Tassen, Pippi Langstrømpe, Kaptein Sabeltann og Karsten & Petra.

Konseptet består av ti bestselgende pocketbøker, fem nyheter og en tilbudsbok, i tillegg til et utvalg kjente barnebøker. Nyheter vil komme månedlig og utfordre bestselgerne, og Bladcentalen håper på kategorivekst for lesestoff.

I fjor kjøpte 14 prosent av forbrukerne bøker i en dagligvarebutikk; det er opp fra 10 prosent i 2006. Leverandør: Bladcentralen

Powered by Labrador CMS