Nyheter

Bitre på Orkla i Lierne

- Dette er en av de svarteste dagene i mitt liv, sier lefsebakeri-gründer John Helge Inderdahl i en kommentar til at Orkla Foods AS nå har besluttet å flytte hele lefseproduksjonen til Stranda.

Publisert Sist oppdatert

Også de ansatte er bitre. De sier til Trønder-Avisa at de sitter igjen med en følelse av at Orkla ikke engang har prøvd å skape overskudd i bedriften.

Sist uke falt den endelige avgjørelsenom å flytte hele lefseproduksjonen til Stranda. Samtidig varlser Orkla at de vil ta med seg alt av utstyr. Det vil med andre ord ikke være mulig for at noen andre kan starte opp lignende produksjon i fabrikklokalene. 125 ansatte har mistet jobben sin ved bakeriet siden 2011. John-Helge Inderdahl og Orkla kom ikke til enighet i forhandlingene der Inderdahl ønsket å kjøpe tilbake lefsebakeriet.

Powered by Labrador CMS