Pål Bergdahl, Bladcentralen

Nyheter

Bladcentralen åpner for flere

Styret i Bladcentralen ANS har besluttet å tilby distribusjon og salgstjenester av blader og bøker til forlag som ikke har eierinteresser i Bladcentralen.

Publisert Sist oppdatert

- Beslutningen er basert på en helhetlig og fremtidsrettet vurdering, der eierne ønsker at Bladcentralen fortsatt skal videreutvikles og fremstå som en attraktiv, kostnadseffektiv og lønnsom samarbeidspartner for kunder og leverandører», sier adm. direktør Pål Bergdahl (bildet) i en pressemelding.

Han sier videre at de ser frem til å videreutvikle og effektivisere sine systemer, men at de vil trenge noe tid til å forberede og tilpasse åpningen. – Den totale løsningen vil komme på plass så raskt det er praktisk mulig, forhåpentligvis innen utgangen av første kvartal 2015, sier Bergdahl.

Bladcentralen distribuerer og markedsfører lesestoff i Norge gjennom 5500 forhandlere. Det leveres nye utgivelser 3 ganger i uken til alle forhandlerne. Omsetningen i 2013 var 1,9 milliarder kroner. Bladcentralen eies av Egmont Publishing AS, Aller Media AS, Cappelen Damm AS, Schibsted Forlag AS, Bestselgerforlaget AS, Bonnier Holding Norway AS, og har tidligere altså vært forbeholdt eiernes publikasjoner.

Powered by Labrador CMS