Nyheter

Blåskjell på Rema

Salget av sushi har gitt mersmak for Rema 1000 i Midt-Norge, og nå blir det mer nisjemat i butikkene. Butikkene tester ut blåskjell som en del av utvidelsen.

Publisert Sist oppdatert

– Sushi har så langt vært en suksess i de butikkene vi har tilbudt produktet, og vi selger i dag sushi for en million kroner i måneden, sier regionsdirektør Brynjar Hovstein i Rema 1000 til Adresseavisen.

I jakten på en markedsandel på 25 prosent på landsbasis blir nye produkt og nisjemat viktig for butikkene.

– Vi ser at ferskvarer med høy kvalitet blir en stadig viktigere faktor for våre kunder, og det er derfor naturlig for oss å utvide tilbudet på dette området. Nå tester vi ut blåskjell, og over sommeren er målet å kunne tilby nok et tidsaktuelt produkt av høy kvalitet, sier Hovstein til Adresseavisen. Men han vil ikke si hva det nye produktet er.

Som vanlig i Rema 1000 vil resten av kjeden også ta inn produkter som går godt i regionene.

Powered by Labrador CMS