Brannen i den kombinerte bolig-og butikkbygningen i Enebakkveien på Abildsø, skal ha medført store materielle skader. Foto: Torstein Bøe, NTB scanpix

Nyheter

Butikkbygg totalskadd i brann på Abildsø

Et næringsbygg, som blant annet huser en Coop Marked-butikk, er totalskadd etter en brann på Abildsø i Oslo søndag. Søndag kveld pågikk det etterslukking på stedet.

Publisert Sist oppdatert

Oslo (NTB): Brannen i et næringsbygg i Enebakkveien på Abildsø ble meldt ved 14.40-tiden søndag. Kraftig røykutvikling førte til at politiet ba publikum holde seg unna og ba folk i området lukke vinduene.

Ved 22.30-tiden opplyste operatør Arvid Nordstrand ved Brann- og redningsetaten i Oslo at brannvesenet nå driver etterslukningsarbeid på stedet, og at bygget kan anses som totalskadd.

En gravemaskin ble tidligere søndag kveld rekvirert for å bistå i slukningsarbeidet.

– Vi har brukt gravemaskin for med godt resultat, sier Nordstrand til NTB.

Brannvesenet har fortsatt åtte biler på stedet, men Nordstrand legger til at det vil bli færre utover kvelden og natta.

På grunn av kraftig røykutvikling ba politiet tidligere pådagen folk holde seg unna, og naboer ble bedt om å lukke vinduene.

– Røyken har avtatt, så nå kan folk begynne å lufte igjen, sier Nordstrand søndag kveld.

Politiet opplyste til NTB at det bor en person i næringsbygget.

I bygget er det blant annet en Coop-butikk, en lampeforretning og et tannlegekontor.

Ved 15-tiden opplyste brannvesenet i Oslo at de hadde elleve biler med 27 mann i arbeid på stedet.

Powered by Labrador CMS