Nyheter

Butikkutt i Coop Steinkjer

Coop Steinkjer legger ned to butikker og ytterligere fem butikker får kniven på strupen.

Publisert Sist oppdatert

Trønder-Avisa skriver i dag at Coop Prix Brygga og Coop Prix Valhall blir nedlagt som en del av ryddesjauen i samvirkelaget.

Fem Coop-butikker får frist ut 2013 til å bevise om de har livets rett. Det er Coop-butikkene i Stod, Kvam, Sandvollan, Flatanger og Bangsund.

– Vi må få opp omsetningen og vi må få opp fortjenesten i laget. Klarer vi ikke det, er det fort flere enheter som må avvikles, sier adm. direktør Aslak Tiller i Coop Steinkjer til Trønder-Avisa.

Handelsbladet.no kunne i går fortelle om kriseplanen i samvirkelaget . Coop Steinkjer går med store underskudd og Coop Norge tar nå grep. I neste uke blir Trondos i Trondheim representert i styret på vegne av Coop Norge. Etter det Handelsbladet FK erfarer, kan det være første steg mot en senere fusjon.

Powered by Labrador CMS