Nyheter

Coop Extra hedret Årets butikker 2013

Tidligere denne uken kunne fire butikksjefer ta i mot heder som Årets butikker 2013 i Coop Extra-kjeden.

Publisert Sist oppdatert

Kåringene skjedde under det årlige butikksjefmøtet, som denne gangen ble avholdt i Tønsberg. Årets butikk 2013 ble Coop Extra Gruben, årets butikk 2013 kombinert med bygg ble Coop Extra Stord, mens Coop Extra Os ble årets komet og Coop Extra Valestrand ble årets nykommer. Den nye lavpriskjeden har vokst med rekordfart og teller i dag 150 butikker. Kundene strømmer til butikkene, og kjeden kunne skilte med rekordomsetning i 2013.

- Vi er en kjede i god vekst og med mange flotte resultater. Derfor er det ekstra hyggelig å kunne dele ut heder til Årets butikker. Utviklingen og resultatene butikkene kan vise til er meget gode, og de ansatte skal ha all ære for den jobben de har lagt ned for å skape så flotte butikker for våre kunder og medlemmer, sier kjededirektør Håvard Jensen i Coop Norge i en pressemelding.

Jensen sier at nivået på butikkene er høyt. - Årets butikk 203 tildeles den butikken med best nøkkeltall for det siste året. Her teller både omsetning, bruttofortjeneste, personalkostnader og klar for kunde-resultater. Nivået var svært høyt i år, og det er en stor ære både å bli nominert og selvsagt å vinne, sier Jensen.

Powered by Labrador CMS