Nyheter

Coop Extra med butikk nummer 50

I dag åpner Coop Extra ny butikk på Stathelle. Dette blir kjedens butikk nummer 50 i Norge.

Publisert Sist oppdatert

– Dette er den 11. butikken vi åpner i år, og det kommer enda to til før året er omme, sier kjededisponent Håvard Jensen i Coop Extra.

Coop Extra Stathelle er en del av Coop Vestfold og Telemark, som på kort tid har blitt ett av landets største Coop Extra-lag. Laget har nå fem Extra-butikker, og det planlegges fem nye i løpet av de neste tre årene.

– Skal vi få vekst og nye markedsandeler, må vi satse på lavpris. Der har vi en god mulighet. Det er Coop Extra som skal gi oss veksten, sier adm. direktør Anne Berg Behring til Handelsbladet FK.

I tillegg Stathelle, har samvirkelaget Coop Extra-butikker i Larvik, Tønsberg, Porsgrunn og Klyve (Skien). Med de nye etableringene øker også mulighetene for felles markedsføring i lokalavisene.

– Hvor kommer de nye etableringene?

– Vi ser på flere steder, som Larvik og Porsgrunn, der det er plass til flere etableringer, sier Berg Behring til Handelsbladet FK.

Les mer i ukens papirutgave av Handelsbladet FK.

Powered by Labrador CMS