Nyheter

Delt ledelse i Cloetta

Etter at Cloetta kjøpte opp Candy King, er konsernet blitt vesentlig større. Nå deler man på ledelsen av selskapet.

Publisert Sist oppdatert
Den tidligere rollen som adm. direktør for Cloetta Scandinavia, blir nå splittet i to. Heretter vil det bli egen ledelse for henholdsvis Cloetta Sweden og Cloetta Denamark & Norway, opplsyses det i en pressemelding.
Christian Boas Linde blir 1. januar 2018 sjef for Cloetta Denmark & Norway. Linde har vært i selskapet siden 2013, har har blant annet erfaring fra Mars, PepsiCo, Heinz og Arla.
Dagens toppsjef i Cloetta Scandinavia, Lars Påhlson, blir sjef for Cloetta Denamark & Norway. Han har vært toppsjef i selskapet de siste ni årene, men har varslet at han vil pensjonere seg i løpet av 2018. Det er derfor satt igang en rekrutteringsprosess for å finne hans etterfølger i den nye stillingen.
Powered by Labrador CMS