Nyheter

Dypfryst kokk

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Trodde du at myndighetene i Norge har problemer med butikker og restauranter? Tro om igjen. I Wales er det verre.

Det var immigrasjonsmyndighetene som var i god gang med en aksjon mot ulovlig innvandring da de slo til mot to restauranter i Llandudno nord

i Wales. I en av dem fant de en kokk

som kommer fra Kina og som ikke hadde gyldig visum lenger.

Selv en ulovlig innvandrer pleier å bo ett eller annet sted. Vår mann kokken, han bodde i fryseren. Nede i kjelleren hadde han tatt døren av fryseren og plassert en seng i den, forteller .e Daily Telegraph.

- I tillegg til frysersaken har vi også funnet et tilfelle der fem mennesker har bodd på et bad, og ett der tre mennesker sov i et kjøkkenskap omgitt av kjøtt og grønnsaker, forteller senior-innvandringskontrollør Richard Johnson.

Fryserkokken som hadde tatt problemstillingen rundt nærhet til råvarene et skritt for langt, ble utvist til Kina på flekken. Arbeidsgiveren risikerer en bot på over 100 000 kroner.

Powered by Labrador CMS