Nyheter

Easy 24 på Elverum blir Shell

Etter femårs drift er det snart slutt for Easy 24 i Elverum. Shell tar over lokalene og åpner en ordinær bensinstasjon like før jul.

Publisert Sist oppdatert

– Vi drifter butikken på vanlig måte ut siste åpningsdag, som blir 30. november. Så kommer Shell inn, forteller daglig leder Jan Bredegg i selskapet Østmohjørnet AS til Østlendingen.

Selskapet har drevet Easy 24-butikken i Sven Morens veg siden september 2006. Dette var lenge byens eneste søndagsåpne brustadbu. Men for ett år siden åpnet Kiwi Glomma dørene, og dermed ble konkurransen tøffere: Easy 24 tapte 35 prosent av søndagskundene de første tre månedene, og måtte nedjustere staben med to personer.

Jan Bredegg nekter likevel for at konkurransen er årsaken til at han gir opp Easy 24. – Vi har hatt en veldig stabil og fin kundekrets som bare har vært økende. Så dette har ikke noe med Kiwis søndagsbutikk å gjøre. Vi har bare fått et godt tilbud fra Norske Shell.

Når denne butikken legges ned, er det så vidt Handelsbladet FK kjenner til, bare butikken på Langhus som fortsatt er profilert som Easy 24.

Powered by Labrador CMS