Nyheter

Eggsalget i vekst

Forbruket av egg fortsetter å øke, og er opp snaut 4 prosent hittil i år. I august er det ventet et nytt, sesongmessig oppsving.

Publisert Sist oppdatert

– Vi spiser mer egg enn noen gang. Fjorårets økning på rundt 2 prosent var stor i forhold til tidligere år. Nå har trenden forsterket seg ytterligere, sier Astrid Pladsen i Nortura.

Nortura har økt salget med 3,7 prosent hittil i år. Økningen tilsvarer 510 tonn egg. – Dette kan jo endre seg i annet halvår, men så langt peker pilene oppover. Etterspørselen er så høy at det tidvis er krevene for eggprodusentene å levere nok, sier Pladsen.

Nå står vi foran en sesongmessig topp i eggforbruket her til lands.

– Vi har fire slike topper gjennom året: Jul, påske, mai og august. Den siste toppen kan ha sammenheng med at mange har vært lenge borte og skal fylle opp matlagrene igjen etter ferien. Vanligvis kjøper vi rundt 20 prosent mer egg i august enn i en gjennomsnittsmåned.

– Her kan nok skolestart også ha en del å si. Hardkokt egg er populært pålegg i matpakka, sier Astrid Pladsen.

Powered by Labrador CMS