Nyheter

Eleven slo læreren

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

ÅLESUND: Meny forsynte seg grovt på medaljebordet nok en gang i kjøtt-NM. Lene Lindland på Oslo City og Øyvind Skjerstad Ramsøy på Stadiontunet i Sandefjord sikret seg hver sin gullmedalje.

Årets norgesmester i kjøtt for svenner er bare 22 år, og henviste læremesteren sin til bronseplass. Øyvind Skjerstad Ramsøy er ferskvaresjef på Meny Stadiontunet i Sandefjord. Han gir mye av æren til Johnny Guthe på Meny Indre Havn, som loste ham frem til svennebrevet.

- Det nesten litt vemodig å slå ham, sier Øyvind Skjerstad Ramsøy. Men Johnny Guthe er storfornøyd med bronse, og markerte seg som landets mest allsidige ferskvareekspert gjennom å ta bronse også i NM i sjømat.

Mellom de to Sandefjord-karene på kjøtt-seierspallen havnet sølvvinner Liv Tuva fra Meny i Ålesund.

NM-arrangørene utfordrer konkurrentene til Meny til også å vise frem ferdighetene sine. Det gjorde de i klassen for lærlinger. Lene Lindland på Meny Oslo City vant, foran Nina Klungland (T. Eikestøls kjøttforretning i Søgne) og Alexander Bøe (Meny Begby i Fredrikstad).

Powered by Labrador CMS