Nyheter

Emv med Beskyttet Betegnelse

Coop Norge lanserte i dag et nytt spesialprodukt med Beskyttet Betegnelse fra KSL Matmerk: Smak forskjellen Gulløyepotet.

Publisert Sist oppdatert

I dag, 9. desember kl.11.30 kom statssekretær Ola Heggem i Landbruks- og matdepartementet til Coop Extra på Skedsmo for å offisielt lansere Smak forskjellen Gulløyepoteter fra Tromspotet, en ny spesialitet med Beskyttet Betegnelse. Coop er første dagligvarekjede som får bruke en beskyttet betegnelse på et produkt innenfor eget varemerke.

Smak forskjellen Gulløyepoteter er utviklet som en følge av Coop Norges satsing på lokale leverandører og i nært samarbeid med disse.

Britt Harland i Tromspotet mener arbeidet «Smak forskjellen» Gulløyepoteter har vært med på å heve anseelsen til bøndene i nord. Verdens nordligste dyrkede poteter er den første emv som får ta i bruk Beskyttet Betegnelse. Harald Osa har etterlyst slike små poteter i mange år og mener det er et stort marked for småpoteter.

Powered by Labrador CMS