Foto: Jan-Morten Bjørnbakk, NTB scanpix

Nyheter

Enighet om fiskekvoter

Norge og Grønland er enige om en kvoteavtale for 2017. Kvotene for de fleste fiskearter blir videreført på samme nivå som i år.

Publisert Sist oppdatert

Oslo (NTB): Den norske muligheten til å fiske etter kveite ved Øst-Grønland blir redusert med 90 tonn. Til gjengjeld har Norge fått økt kvoten på brosme med 140 tonn.

De norske blåkveitekvotene på 900 tonn ved Vest-Grønland og 400 tonn på Øst-Grønland, er videreført. Kveitekvoten på Øst-Grønland er redusert til 10 tonn. Torskekvoten blir videreført med 1.200 tonn og kvoten for uer med 800 tonn. I tillegg har norske fartøy en kvote på 150 tonn bifangst av andre arter.

Fiskeriminister Per Sandberg sier i en pressemelding at han er fornøyd med at partene ble enige om en ny avtale. (©NTB)

Powered by Labrador CMS