Nyheter

Færre bruker bølgepapp

49 prosent av matprodusentene i USA har redusert bruken av bølgepapp. Men noen trenger mer, ikke mindre, skriver Packnews.

Publisert Sist oppdatert

DDR Communications har kartlagt bølgepappbruken blant amerikanske produsenter av mat og personlig hygiene. Det viser seg at 49 prosent har kuttet ned på bruken av bølgepapp. Men samtidig har 21 prosent økt bølgepapp-bruken, forteller fagbladet Bakery and Snacks ifølge Packnews.

Bruk av bølgepapp er ikke minst utbredt blant snacksprodusenter for å beskytte varene, som ofte er lett knuselige. – Det er der du ser økt bruk av bølgepapp, ifølge DDR Communications-sjef Donna Ritson, som legger til at sisteleddskampanjer og butikkeksponeringer også fører til økt brukt av bølgepapp.

Powered by Labrador CMS