Janne Pedersen i full strekk på Oddane Sand 2017. Foto: Kristian Monsen

Nyheter

Fanta i samarbeid med norsk sandvolleyball

Fanta er med på laget når den nasjonale toppserien i sandvolleyball nå turnerer Norge, med turneringer over hele landet.

Publisert Sist oppdatert

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 6.0px 0.0px; font: 12.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000}span.s1 {font-kerning: none}

Det begynner å bli noen år siden Norge kjempet om internasjonale medaljer i sandvolleyball. Nå jobber imidlertid norsk volleyball mot en ny topp for idretten her i landet. Som et ledd i satsingen gjennomføres Fanta Norges Tour, en nasjonal toppserie for sandvolleyball, som har form av lokale turneringer over hele Norge.

– Gjennom denne serien får vi samlet de aller beste norske sandvolleyballspillerne, i tillegg til at flere breddespillere stiller opp. Denne kombinasjonen appellerer til et stort publikum, samtidig som lokale talenter får mulighet til å matche seg mot etablerte toppspillere. Vi håper og tror det vil gi mange av disse inspirasjon til videre satsing, sier Vegard Høidalen i en pressemelding.

Høidalen, en av Norges beste sandvolleyballspillere noensinne, leder gjennomføringen av den norske serien. Med seg på laget har han Volleyballforbundet, og nå har også Fanta gått inn med støtte til turneringen. Målet er å bygge sporten på nytt her i landet, på samme måte som på tidlig 2000-tall, da Norge mot alle odds hadde flere spillere i den absolutte verdenstoppen.

– Vi ser det som nok et positivt tegn for idretten vår at en stor merkevare som Fanta ser potensialet i norsk sandvolleyball, og går inn og støtter toppserien. Det bidrar blant annet til at vi når et enda større publikum, i kanaler vi tradisjonelt ikke ville vært tilstede, sier Høidalen.

Ewelina Zawadzka, merkevaresjef for Fanta i Norge, forteller at Fanta ser på det norske sandvolleyballmiljøet som en perfekt match med deres egen merkevare:

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 6.0px 0.0px; font: 12.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000}span.s1 {font-kerning: none}

– Sandvolleyball er en morsom, leken og fengende sport, dermed treffer den også rett i DNA-et til vår egen merkevare. Samtidig er det en idrett som er tilgjengelig for mange, man trenger strengt tatt ikke utstyr ut over ball og nett. Denne lavterskelprofilen, og det at sandvolleyball er kjempemorsomt, inspirerer mange til litt ekstra bevegelse på de late, solfylte sommerdagene vi håper sommeren skal være fylt av, sier Zawadzka. Hun fortsetter:

– Når Fanta er med som synlig partner for den norske sandvolleyballserien, er det viktig for oss at dette blir et aktivum også for våre kunder og kjøpmenn over hele landet. Fanta Norges Tour stopper en lang rekke steder, og vi prøver å skape litt ekstra aktivitet på mange av disse, både gjennom sampling, og ved at kjøpmenn på utvalgte steder får billetter og lignende til sine kunder. Vi ser det som en vinn-vinn situasjon, både for oss, kundene våre, og for sandvolleyball-miljøet som får ekstra blest, sier Zawadzka.

I Norges Volleyballforbund sier de avtalen med Fanta bidrar til å utvikle toppserien videre.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 6.0px 0.0px; font: 12.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000}p.p2 {margin: 0.0px 0.0px 6.0px 0.0px; font: 12.0px 'Trebuchet MS'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000; min-height: 14.0px}span.s1 {font-kerning: none}
Powered by Labrador CMS