Nyheter

Findus avviser at de har problemer

Findus avviser at selskapet er inne i en likviditetskrise, som mange medier har meldt det siste døgnet. Långivere pløyer 2 milliarder i frisk kapital inn i selskapet.

Publisert Sist oppdatert

Flere svenske medier meldte torsdag at Findus sliter med en gjeld på 4 milliarder svenske kroner og fallende inntekter. Den svenske avisen Dagens Industri meldte om en eierstrid der risikokapitalselskapene Lion Capital og Triton ikke ble enige om hvordan Findus skulle bli tilført kapital.

Selskaper avviser imidlertid at de er i krise.

– Findus har det siste halvåret forhandlet med bankene om en refinansiering. Der har vi nå fått en løsning. Findus har ingen finansielle problemer lenger, og vil motta en kapitalinnsprøytning på 220 millioner pund som vil redusere gjelden og øke likviditeten. De som antyder at selskapet er på konkursens rand eller sliter finansielt, snakker bare tull, sier pressetalsmann Mattew Smallwood i Findus Group til NTB.

Powered by Labrador CMS