Nyheter

First Price slo Farris

Billigvariantene kom godt ut av Klikk.no's test av vann med kullsyre.

Publisert Sist oppdatert

Klikk.no har latt to profilerte vinkelnere teste vann med kullsyre som fås kjøpt i norske dagligvarebutikker. De har kun testet varianter uten tilsatt smak, og endte opp med 9 ulike typer.

Ifølge ekspertene er det ikke de store forskjellene på de ulike typene boblevann, noe som slår ut i karaktergivningen: ingen på topp, og heller ingen på bunnen. Samtlige varianter har fått terningkast 3 eller 4 i testen.

Vinneren er vannet fra Bonaqua: Et vann som er nøytralt og ren på duft. Vannet har små, markante bobler og smaker mineralsk. Det har samtidig en frisk og ren stil. Det er et vann med kullsyre som er lettdrikkelig.

Ellers mener Klikk.no det verdt å merke seg følgende: Eldorado koster 9 kroner literen, og First Price 5 kroner. Begge disse har smakspanelet gitt 4 poeng, samtidig som de ligger under snittet på pris. Til sammenligning fikk de dyrere merkene Farris og San Pellegrino terningkast 3.

Powered by Labrador CMS