Nyheter

Følger med på Bama

På et møte med Ica og Norgesgruppen i dag orienterte tilsynet om at innkjøpsavtalen mellom Coop og Rema 1000 blir en del av vurderingsgrunnlaget. Avgjørelsen utsettes dermed med nesten to måneder.

Publisert Sist oppdatert

Bama lover at Bendit-bananene skal markedsføres etter reglene heretter. Som du leste på Handelsbladet FKs epostnyheter 1. september, har Forbrukerombudet kommet til at markedsføringen har vært urimelig og villedende. Nå skal ombudet følge med for å passe på at Bama gjør det riktig heretter.

- Bendit har gjennom markedsføringen blitt fremstilt som et etikkmerke, der inntrykket er at de som kjøper Bendit støtter en god sak, sier forbrukerombud Bjørn Erik Thon. Han mener at det kan virke som om Bama har hatt intensjoner om å få til en forbedring av forholdene for arbeiderne som plukker Bendit, men at dette foreløpig ikke har ført til konkrete resultater.

Powered by Labrador CMS