Nyheter

For mange matfestivaler?

Det har blitt for mange matfestivaler i Norge, skriver Bondebladet. Landbrukets organisasjoner og gårdsmatprodusentene har hverken kapasitet eller ressurser til å være representert på alle sammen.

Publisert Sist oppdatert

I år var Tine den eneste av landbrukets samvirkeorganisasjoner som var representert på Gladmatfestivalen i Stavanger i juli.

– Det har blitt mange matfestivaler i Norge, så hvert år tar vi en vurdering på hvor vi skal være til stede basert på tid, penger og ressurser. Nortura har deltatt på Gladmatfestivalen i alle år fram til i år. Men i år valgte vi å prioritere noe annerledes, blant annet ved å engasjere oss sterkere i Måltidets hus i Stavanger, sier kommunikasjonsdirektør Nina Sundqvist i Nortura.

Det samme sier adm. direktør Ola Bekken i Felleskjøpet Rogaland Agder.

– Vi har ikke sluttet å være med på Gladmat, selv om vi ikke var der i år. Det har blitt ganske mange festivaler, og vi må gjøre et utvalg fra år til år og vurdere hvilken fase vi befinner oss i som bedrift og hva vi ønsker å sette søkelys på til enhver tid, sier Bekken.

Powered by Labrador CMS