Nyheter

Fra Stange til Lofoten

Lofotprodukt er i vekst og har hentet to av de mest sentrale medarbeiderne i Stangekylling for å styrke salgsledelsen innen dagligvare og storhusholdning.

Publisert Sist oppdatert

Daniel Barry er ansatt som regionsjef Østlandet og André Misund er ansatt som salgssjef storhusholdning i Lofotprodukt AS, melder den premierte fiskematleverandøren i en pressemelding. Begge kommer fra sentrale stillinger i Stange Gårdsprodukter, som henholdsvis distriktssjef og assisterende daglig leder. Og de har begge vært ansatt i Stange Gårdsprodukter siden 2009. Produsenten av Stangekylling ble nylig kjøpt av Reitankonsernet.

Daniel Barry er utdannet butikkslakter og har lang fartstid innen dagligvare fra ulike stillinger i Ultra-systemet. André Misund er utdannet kokk og har bakgrunn både fra restauranter, dagligvarebutikker og matprodusenter. Han har innehatt sentrale stillinger i Centra, Meny, Grøstadgris og Bølgen & Moi Foodgarage.

- Vi er veldig glade for å ha fått Daniel Barry og André Misund med på laget. De er begge «matentusiaster» som deler vår fokus på kvalitet. Deres relevante og solide erfaring vil bidra til at vi blir enda dyktigere til å selge inn merkevaren Lofoten som førstevalget innen fisk og sjømat, både i dagligvare og i storhusholdning, uttaler en fornøyd salgssjef i Lofotprodukt, Øystein Rist. Barry og Misund tiltrer stillingene i juni.

Powered by Labrador CMS