Nyheter

Friele fornyer frokostkaffen

Friele Frokostkaffe kommer nå i ny emballasje med nytt design.

Publisert Sist oppdatert

Friele Frokostkaffe har en kaffeandel i dagligvaremarkedet på 25 prosent. Nytt design og ny brukervennlighet er noen av grepene som skal sikre posisjonen i dagligvarehandelen.

– Først og fremst er suksessen til Friele Frokostkaffe basert på at den treffer norske ganer godt. I et kaffemarked i endring er det også viktig å speile forbrukerbehov når det gjelder emballasje og visuelt uttrykk, sier produktsjef Torunn Martin i Kaffehuset Friele.

Som ledd i et større redesign av alle produkter, gjennomgår nå Friele hele sin produktportefølje, og først ut er Frokostkaffe-familien. Enkelhet og brukervennlighet er noen av de viktigste forhold som forbrukerne etterspør i to større undersøkelser som Friele har gjennomført. Undersøkelsene viser at de viktigste egenskapene for emballasjen er at den er enkel å åpne og oppbevare kaffen i.

De nye posene er utstyrt med en laser-perforering , som skal gjøre det enkelt å åpne dem. Friele er først ute med dette på kaffe. På baksiden er det montert en lukketape, som gjør det enklere å oppbevare kaffen i posen. – Det at kaffen kan oppbevares i posen, er en stor fordel for holdbarheten. Måten kaffen er pakket i posen på, gjør at det ikke finnes oksygen i den. Anbefalingen er derfor å beholde kaffe i posen, i stedet for å helle den over i en kaffeboks. Den nye posen har også større åpning, slik at man lettere kan bruke doseringsskje, sier Torunn Martin videre.

Powered by Labrador CMS