Nyheter

Friele vant designpris

Emballasjen til Friele Fairtrade kaffe vant produktdesign-prisen i reklamekonkurransen Den Gyldne Hane 2011.

Publisert Sist oppdatert

Kaffehuset Friele frisket opp emballasjen til Friele Fairtrade kaffe i 2010, sammen med Reaktor Design. – Vi er veldig stolte av den nye designen og håper og tror at forbruker vil la seg friste til å smake vår Fairtrade-kaffe, sier produktsjef Tonje Schreiner.

Den Gyldne Hane er en reklamekonkurranse i regi av Bergen Salgs- og Reklameforening. Konkurransen mottok 156 arbeider som konkurrerte i 16 kategorier.

Juryen skrev følgende om prisen; Emballasje skal jo gi en effekt, og vi tror at dette produktet nå vil skille seg ut i hyllen. Den skiller seg i alle fall godt ut i kategorien.

– Bakgrunn for redesignet var at vi ønsket å signalisere at kaffen, i tillegg til å være Fairtrade-sertifisert, også er en unik kvalitetskaffe fra Guatemala, som faktisk smaker veldig godt. Vi ønsket derfor å gjøre pakningen mer moderne, friskere og attraktiv for en målgruppe, utover de lojale Fairtrade-brukerne, sier Schreiner.

Powered by Labrador CMS