Nyheter

Full fart med sodd

Meråker Kjøtt på Meråker produserer for fullt etter en snuoperasjon med drahjelp fra Sintef, Innovasjon Norge og DnB Nor, og storkunden Nortura.

Publisert Sist oppdatert

Ifølge en reportasje i Dagens Næringsliv fredag er 2011-budsjettet på 140 millioner kroner, en dobling i forhold til virksomheten i 2008. Som en del av snuoperasjonen har Nortura gått inn i selskapet som 50 prosent aksjonær, mens Per Johan Pedersen eier resten.

Etter å ha drevet med underskudd i flere år kom oppturen da selskapet overtok produksjon av Innherredssodd for Nortura, samtidig som selskapet ble en del av et nytt vekstprogram fra Sintef & Co.

– Da vil ble klar over at Nortura skulle legge ned sin egen soddproduksjon posisjonerte vi oss. Vi har nå klart å snu en negativ trend ved hjelp av både dyktighet og flaks. Marginene er små i denne bransjen, men vi har nå tro på at vi gradvis skal tjene mer penger, sier administrativ leder Håvard Nicolaussen til Dagens Næringsliv.

– Når bedriftene er opptatt av produkt og teknologi, blir de ikke dyktige nok til å fokusere på kundebehov og hvilke merverdier de gir sine kundene sine, sier seniorforsker Elisabeth Ege i Sintef Bedriftsutvikling til Dagens Næringsliv.

Powered by Labrador CMS