Nyheter

Funn av muggsopp Imsdal

Ringnes har kalt tilbake alle flasker av Imsdal med smak av markjordbær, 0,7 l. Årsaken er funn av muggsopp i enkelte flasker.

Publisert Sist oppdatert

Cirka 500 000 flasker er solgt til dagligvarebutikker og kiosker/bensinstasjoner over hele landet. Ringnes melder om at produktet er trukket tilbake og ikke lenger finnes i butikkene.

Muggsoppen avgir en markant lukt som fremkommer av en nedbrytning av konserveringsmiddelet sorbat. De helsemessige effektene av denne typen eksponering er ikke tilstrekkelig dokumentert til å kunne si at produktet ikke har negative helseeffekter.

Tilbaketrekningen gjelder flasker som er merket med best før-datoer på følgende måte: 19DES 12, 16JAN 13, 21FEB 13, 24MAR 13 og 25MAR 13, melder Matportalen.no.

Powered by Labrador CMS