Nyheter

Grillsalg til himmels

Salget av Gilde grillprodukter økte med 50 prosent de to første sommerferieukene sammenliknet med tilsvarende periode i fjor.

Publisert Sist oppdatert

Det er spesielt pølsene som står for det økte salget.

- Grillpølsene er den klare vinneren, men vi merker også et sug i markedet etter spesialpølser som bacongrill med ost, ostegrill, lammepølser eller årets nyheter som chilipølser, sier informasjonssjef i Nortura SA, Grethe Skundberg i en pressemelding.

Et ønske om stadig flere pølsevarianter viser at pølsevanene våre er blitt mer avanserte de siste årene. Siden mai har Nortura alene produsert 40 millioner grillpølser, noe som er vel ni pølser per innbygger.

Det er likevel ikke bare pølser vi nordmenn ønsker oss på grillen. Ulike marinerte produkter som flintstek, spareribs, og indrefilet går også fort unna. Nortura lanserte vel 20 nye grillprodukter i år.

Powered by Labrador CMS