Nyheter

Grilstad sponser skisprinterne

Norges Skiforbund har signert en sponsoravtale med Grilstad.

Publisert Sist oppdatert

Gjennom avtalen skal herrelandslaget i sprint langrenn bidra til den interne identitetsbyggingen i Grilstad. Målsettingen er å styrke fokuset på prestasjonskulturen i alle ledd i konsernet for økt konkurransekraft.

Den offisielle signeringen av avtalen ble gjennomført ved Grilstads anlegg i Brumunddal 10. mai, i forbindelse med landslagets første samling i forkant av kommende sesongen.

– Vi har stor tro på at dette samarbeidet skal være med å styrke lagånden i konsernet og ser for oss at herrelandslaget i sprint langrenn skal være med å bidra til den interne identitetsbyggingen. Forsterket lagånd og bedret fysisk form skal styrke fokuset på prestasjonskulturen i alle ledd i konsernet for å øke vår konkurransekraft. Vi ser for oss mye Gull og Jubel med «smaken av seier» både for skilandslaget og Grilstad, sier konsernsjef Odd Arne Dalsegg.

– Det blir spennende å få inn en så synlig aktør som Grilstad på sprintlaget. Økonomisk betyr dette at vi kan satse offensivt frem mot de neste to mesterskapsårene, VM i Val di Fiemme og OL i Sotsji. Markedsmessig håper vi på et nært samarbeid med fokus på å gi Grilstad et «folkets favoritt»-stempel og økt omsetning. Vi tror også at ansatte i Grilstad, gjennom vårt samarbeid, blir i enda bedre form. Vi ønsker Grilstad velkommen med på laget, langrennsjef Åge Skinstad.

Powered by Labrador CMS