Nyheter

Halve Norge handler julegaver på nett

Vel, ikke akkurat halvparten, men ifølge en undersøkelse foretatt for Postnord hadde fire av ti nordmenn handlet julegaver på nett per 15. desember.

Publisert Sist oppdatert

Av Reidar Molthe

De meste aktive kjøperne er de mellom 35-44 år, og på landsbasis er vestlendinger de mest aktive. Minst aktive er nordlendingene, uten at undersøkelsen gir svar på hvorfor.

I snitt har norske forbrukere så langt brukt 2.400 kroner på nett til julegavehandel! Kvinner handler mindre enn menn, 1.850 mot 2.950 kroner. Menn handler sjeldnere, men dyrere. Data, elektronikk (38%)og klær (35%)er de store handelsvarene på nett. Dernest, bøker, velværeprodukter samt film og musikk.

Forbrukere i Trøndelag er ute etter de gode tilbudene på nett
– og liker å sammenligne priser.

Forbrukere i Hedmark og Oppland netthandler gaver fordi de ikke finner dem der de bor
- det samme er hovedårsaken blant Nordlendinger.

Vestlendingene liker også gode tilbud og andre varer enn de finner i området, og ønsker gavene rett hjem.

Powered by Labrador CMS